Červen ve školce

Měsíc červen jsme s dětmi strávili převážně venkovními aktivitami, které nám dopřálo nádherné počasí. Veškeré činnosti již byly inspirovány přicházejícím létem.

Barbora Niklová

_____________________________________ 

Květen ve školce

Měsíc květen jsme si s dětmi v mateřské škole také náramně užili. Potěšili jsme maminky krásným přáním a básničkou, nakreslili jsme obrázky maminek, zahráli jsme si spousty her a díky krásnému počasí jsme trávili hodně času na čerstvém vzduchu. Zároveň jsme si s dětmi povídali o povoláních okolo nás a o přicházejícím létu. 

Barbora Niklová

_____________________________________ 

Duben ve školce

V dubnu jsme se s dětmi věnovali Velikonocím, velikonočním zvykům a tradicím, jarní přírodě a zvířátkům, která na jaře často přicházejí na svět. Díky pěknému počasí jsme mohli hodně času trávit venku a všem se nám to líbilo. 

Barbora Niklová

_____________________________________ 

Březen ve školce

V březnu jsme se ve školce mohli těšit z přicházejícího jara. Tvořili jsme výkresy s motýlky a jarní stromy. Dokonce jsme oslavili i jedny šesté narozeniny!

Barbora Niklová

_____________________________________ 

Únor ve školce

V únoru jsme se s dětmi věnovali končící zimě. Povídali jsme si o masopustu, a těšili se na krásné počasí, které nás na pár dní i navštívilo.

Barbora Niklová

_____________________________________ 

Leden ve školce

Během ledna jsme zažili spousty zábavy. Snažili jsme si co nejvíce užít zimy.
Nezapomněli jsme ani na kreslení a společenské hry.

Barbora Niklová

_____________________________________ 

Prosinec ve školce

_____________________________________ 

Říjen a listopad ve školce

V říjnu a listopadu se děti seznamovaly s podzimní přírodou a její proměnou.

Na společných vycházkách jsme společně pozorovali okolní přírodu, sbírali lesní plody a listy, vyprávěli si, jak se na zimu připravuje lesní zvěř. Na obrázcích děti poznávaly a třídily lesní a domácí zvířátka i jejích mláďátka. Také jsme společně objevovali význam ovoce a zeleniny.         

Za celý říjen a listopad si děti zvládly vytvořit spoustu krásných výrobků, které všem udělali velkou radost.

Bc. Dita Biolková

_____________________________________ 

Září ve školce

V září jsme se ve školce věnovali knížce. Děti vyprávěly, jaká je jejich nejoblíbenější knížka, kdo jim doma čte, jaké knížky znají kromě pohádkových atd. Děti zvládly vyrobit vlastní knížku, záložku, zvířátka ze sáčku k pohádce „O domečku“, kterou jsme si i společně zahráli. Také jsme uspořádali večerníčkovou soutěž, kde děti nakreslily krásné leporelo a skládaly pohádkové puzzle.

Bc. Dita Biolková