[ Zpět ]

 

ARCHIV AKCÍ

Škola na náměstí, ZŠ Frýdlant nad Ostravicí, Náměstí 7

Školní rok 2016/2017

 

Další akce a činnosti ve škole

 

20. 6. 2017 - Klub pro rodiče a žáky

Dne 20. 6. 2017 proběhla poslední předprázdninová schůzka. Naše zručné maminky společně s dětmi vytvořily barevné zmrzlinové poháry, které nazdobily lesním ovocem a šlehačkou. Milá a originální sladká tečka za školním rokem 2016/2017.

Monika Fojtíková
 

20. 6. 2017 - Policie ČR – ukázka výcviku policejních, služebních psů

Dne 20. 6. 2017 ve venkovním areálu OLÚ Moravskoslezského sanatoria v Metylovicích proběhla poučná i zábavná ukázka výcviku policejních, služebních psů. Policisté psovodi z Frýdku-Místku, nás seznámili s úkoly policejních psů související s ochranou veřejného pořádku, odhalováním kriminality a s ochranou osob a majetku.

Monika Fojtíková
 

8. 6. 2017 - Školní výlet - Zámek Kunín

Dne 8. 6. 2017 jsme se vypravili autobusem navštívit Zámek Kunín u Nového Jičína. V areálu zámku na nás čekal pestrý program. Ve Velkém sále zámku, nám zahrálo Divadýlko Mrak veselou pohádku „O Honzovi“. Také jsme si vyzkoušeli pravé divadelní kostýmy, které nás proměnili v pohádkové bytosti. V jedné ze zámeckých komnat proběhla výstava loutek a kulis. Zde jsme si prohlédli loutky všech druhů, typů i velikosti. Dozvěděli jsme se, jaký je rozdíl mezi marionetou a maňáskem, vyzkoušeli jsme si, jak se loutky vodí, z čeho a jak se vyrábějí. „Třešinkou na dortu“ byla prohlídka zámeckých komnat, kde na nás dýchla pohádková atmosféra doby princů a princezen. Průvodkyně poutavým výkladem nám přiblížila život v době dávno minulé. Závěrem jsme si prohlédli zámeckou zahradu, kde nám mistr kuchař, připravil voňavé, dozlatova opečené špekáčky, které byly lahodnou tečkou za pestře stráveným dnem.

Monika Fojtíková
 

6. 6. 2017 – BESEDA S HVĚZDÁŘEM

Do naší školy opět zavítal pán hvězdář Tomáš Hynek, který k nám dorazil z Centra tmavé oblohy nacházející se v oblasti Starých Hamer nad chatou Švarná Hanka. Stejně jako minulý rok žákům povídal o slunci, planetách a vesmíru. Letos jeho přednáška nebyla jen teoretická s krásnými fotografiemi pouštěnými na interaktivní tabuli, ale díky vydařenému počasí mohla probíhala v prostorách školní zahrady, kde jsme všichni mohli pomoci speciálních dalekohledů zhlédnout na vlastni oči povrch slunce v celé jeho kráse.

Mgr. Lucie Fabóvá
 

2. 6. 2017 – DEN DĚTÍ

V rámci oslav ,,Dne dětí“ jsme pro naše žáky připravili na školní zahradě celodenní zábavný program plný her, soutěží, pohybových a výtvarných aktivit, bubnování, diskotéky a sladkého překvapení. Žáci byli rozdělení do třech skupin, které se postupně střídaly na stanovištích. První stanoviště bylo zaměřené na sportovní aktivity. Žáci museli zvládnout slalom mezi kužely, chůzi či běh s míčkem na pálce, střelbu hokejkou na branku a střelbu na koš. Druhé stanoviště bylo výtvarné. Malovali jsme obrázky do připravované výtvarné soutěže a také si každý mohl vytvořit relaxační zvířecí mandalu podle své fantazie. Třetí stanoviště bylo pro žáky nejoblíbenější. Mohli si zde nechat pomalovat obličej, ruce či nohy barvami na pleť. V druhé části dopoledne jsme se všichni vyřádili pomoci veselého muzicírování, které vedla jedna z našich paní učitelek, odborná lektorka muzikoterapie Mgr. et Mgr. Lenka Břenková. Hráli jsme na hudební nástroje různého etnického původu a hravou, zvučnou formou jsme vyjádřili pomoci hudby a tance sebe sama. Závěrem a odměnou tohoto krásného dne plného zábavy byla diskotéka připravena našimi žáky a sladká tečka formou nanukového dortu, na kterém si všichni moc pochutnali.

Mgr. Lucie Fabóvá
 

30. 5. 2017 – VELKÝ SVĚT TECHNIKY (OSTRAVA VÍTKOVICE)

Dne 30. 5. 2017 jsme navštívili Velký Svět techniky v Dolních Vítkovicích v Ostravě. Prostorem celého komplexu haly nás provedl zkušený animátor, který nás seznámil s třemi expozicemi. “Světem vědy a objevů“, kde si žáci hravou formou vyzkoušeli oblast matematiky, fyziky, ,,Lékařské technologie“, „Nových materiálů“ a oblast „Nano a Mikro“. V expozici nazvané „Svět civilizace“ jsme se např. prostřednictvím interaktivních exponátů přesunuli do zemí třetího světa. Seznámili jsme se se školními pomůckami, které používají děti jinde ve světě a také jsme nahlédli pod pokličku světových kuchyní. Po prohlídce těchto expozic jsme se pohodlně usadili v „Divadle vědy“, kde jsme se mohli zapojit do zábavných chemických pokusů. Další naše „cesta vedla“ do kina 3D, ve kterém jsme se blíže seznámili s rostlinami a okouzlujícími živočichy na Galapágách. Po zaslouženém odpočinku a vydatné svačině jsme navštívili poslední expozici nazvanou „Svět přírody“. Jedenáct různých oblastí nás provedlo např. „Oázou vesmíru“, „Oázou energií“, „Oázou duše“, „ Oázou fauny, světa a jídla“ … Ve Velkém Světě techniky se nám moc líbilo. Jsme rádi, že jsme se dozvěděli, pochopili a hlavně si vyzkoušeli mnoho zajímavých věcí.

Mgr. Lucie Fabóvá
 

23. 5. 2017 – VERNISÁŽ VÝTVARNÉ SOUTĚŽE – ČTYŘI ROČNÍ DOBY

Letos se naším žákům ve výtvarných soutěžích velmi dařilo. Zúčastnili jsme se další výtvarné soutěže s názvem ,,Čtyři roční doby“, kterou pořádal Český svaz ochránců přírody z Kunčic pod Ondřejníkem ve spolupráci s ZŠ a MŠ Karla Svolinského. V rámci soutěže jsme zároveň navštívili vernisáž, kde jsme si prohlédli všechny soutěžní obrázky a pochutnali si na lahodném občerstvení. V této výtvarné soutěži s velkým úspěchem naší školu reprezentoval kolektiv žáků I. třídy pomocné, II. třídy praktické a žákyně III. třídy praktické Kateřina Crhová a Helena Brezinová. Žáci svými obrázky vyhráli v kolektivních pracích I. a dvakrát II. místo. Všem žákům moc gratulujeme.

Mgr. Lucie Fabóvá
 

17. 5. 2017 – DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ

V rámci tělesné výchovy jednou měsíčně navštěvujeme nedaleké dopravní hřiště, kde si žáci mohou vyzkoušet nejen své fyzické dovednosti v jízdě na kole, ale také své znalosti z dopravní výchovy.

Mgr. Lucie Fabóvá
 

11.5.2017 – VÝUKOVÉ PŘEDNÁŠKY V KNIHOVNĚ

V rámci literární výchovy jednou měsíčně navštěvujeme besedy v místní frýdlantské knihovně. Každá beseda je zaměřená na jiné téma, které pro nás vybírá a zpracovává milá a usměvavá pracovnice knihovny paní Simona Bobišová. Na každou lekci v knihovně se všichni moc těšíme a budeme rádi, když knihovnu opět navštívíme v příštím školním roce.

Mgr. Lucie Fabóvá
 

4. 5. 2017 – BESEDA VE VLAKU - ,,DROGY“

Společně s žáky druhého stupně jsme navštívili speciální besedu ve vlaku s názvem REVOLUTION TRAIN. REVOLUTION TRAIN je unikátní protidrogový program pro děti i rodiče. Tato speciálně vybavená multimediální mobilní vlaková souprava formou interaktivního a zážitkového vzdělávání přináší zcela nové pojetí primární protidrogové prevence pro vybrané cílové skupiny (především děti a mládež ve věku od 12 – 17 let).

Ve vlaku se nás ujal pan Lukáš, který nás seznámil s nástrahami a následky užívání drog. Procházel s námi všechny speciálně upravené vagóny, kde žáci postupně sledovali příběh o mládeži, která začala užívat návykové látky. Na konci prohlídky probíhala závěrečná debata, která obohatila nejen nás, ale také Lukáše o názory našich žáků.

Mgr. Lucie Fabóvá
 

2. 5. 2017 – BESEDA - ,,KOČKY“

Dnes proběhla ve škole zajímavá beseda. Dorazila k nám jedna paní, která se stará o kočičky s handicapem. Povídala nám o tom, jak se kočičkám jejich zranění přihodilo a jaká je možná další peče o ně. Mohli jsme tak vidět bojovníky, kteří by bez této péče již nemuseli být mezi námi. Kočičky měly vyrobené speciální vozíčky, pomocí kterých se mohly pohybovat, zkoumat okolí a díky tomu zůstat stále hravé a veselé.

Mgr. Lucie Fabóvá
 

27. 4. 2017 - VÝTVARNÁ SOUTĚŽ - ,,VLAJKA PRO TIBET“

Zúčastnili jsme se III. ročníku výtvarné a literární soutěže zaměřenou na tematiku Tibetu s názvem ,,Vlajka pro Tibet“, kterou pořádal spolek Lungta. Úspěšně nás reprezentovali žáci II. třídy praktické, kteří svým obrázkem ,,Tibetská vlajka přátelství“ získali speciální cenu za kolektivní práci.

Žákům velmi moc gratulujeme.

Ze všech prací bude uspořádána výstava, kterou si případní zájemci mohou prohlédnout v březnu 2018 ve výstavních prostorách v Praze.

Mgr. Lucie Fabóvá
 

20. 4. 2017 – DEN ZEMĚ

Každý rok v rámci celosvětové akce Den Země se celá naše škola snaží pomoct okolnímu životnímu prostředí a udělat tak dobrou věc pro naší Zemi. Společně sbíráme odpadky kolem řeky Ostravice, které zde zanechávají nepořádní lidé. Odpadky se snažíme na základě předešlých přednášek s AVE třídit do jednotlivých skupin, abychom také napomohli k jejich rychlejšímu zpracování. Všichni jsme moc rádi, že tímto můžeme alespoň částečně okolní přírodě pomoci.

Vrcholem Dne Země a odměnou za naší práci bylo občerstvení formou opékaní párku a lahodných limonád připravených z pečených čajů.

Mgr. Lucie Fabóvá
 

12. 4. 2017 - VESELÁ VELIKONOČNÍ TVORBA

Letos se v naší škole svátky jara ,,Velikonoce“ vítaly po celý tzv. Pašijový týden. Povídali jsme si o velikonočních tradicích, oblékali jsme se podle tradičních barev – v pondělí jsme přišli v modré, v úterý ve žluté a Škaredou středu jsme přivítali v barvě šedé. Závěr týdne vyvrcholil ve středu originální velikonoční tvorbou. Žáci si vyrobili velikonoční přáníčka, krásné dekorativní ozdoby do květináče a nabarvili si vajíčka. Sladkou tečkou na závěr byl lahodný beránek a perníčky s velikonoční tématikou, které nám upekly žákyně II. stupně.

Celý týden jsme si všichni společně moc užili a budeme se těšit na příští Velikonoce.

Mgr. Lucie Fabóvá
 

7. 4. 2017 - BESEDA AVE – ,,TŘIĎME ODPAD“

Dnes naší školu navštívil pan Tulach, jež je pracovníkem AVE služeb Frýdlant nad Ostravicí. Žákům představil nelehkou práci AVE služeb, které se zabývají odpadovým hospodářstvím, nakládáním s odpady a komunálními službami. Žáci se dozvěděli, jak se odstraňuje běžný i nebezpečný odpad a formou hry si upevnili správné třídění odpadu do plastových kontejnerů.

Mgr. Lucie Fabóvá
 

30. 3. 2017 - BESEDA VESELÉ VELIKONOCE – VÍTÁNÍ JARA

Ve čtvrtek 30. 3. 2017 proběhla u nás ve škole beseda, kterou pro žáky připravil Mgr. Jaromír Polášek - lektor odborných kurzů z Muzea Beskyd, Frýdek-Místek. Beseda pojednávala o aktuálním tématu Velikonoc. Pán Polášek vykládal o tradicích spojených s Velikonocemi. Svou poutavou přednášku propojil s prezentací na interaktivní tabuli a ukázkou předmětů, které s Velikonocemi úzce souvisí.

Mgr. Lucie Fabóvá
 

24. 3. 2017 - MALBA NA ZÁSTĚRU

24. 3. 2017 v naší škole opět proběhlo netradiční tvoření s panem Václavem Kerlem, který pro nás tentokrát přichystal kreativní tvorbu zaměřenou na malbu na plátno. Po názorné ukázce a vyposlechnutí důležitých pokynů pro práci dostal každý žák zástěru z plátna a speciální barvy. Žáci si podle své fantazie zástěry pomalovali originální obrázky. Všichni pracovali s chutí, vzájemně si pomáhali a měli radost, že vyrobili krásné dárky pro své nejbližší.

Mgr. Lucie Fabóvá
 

15. 3. 2017 - ŠKOLNÍ ŽÁKOVSKÝ TURNAJ VE HŘE „ČLOVĚČE, NEZLOB SE“

Dne 15. 3. proběhl v naší škole již IV. ročník soutěže v oblíbené hře „Člověče, nezlob se“. Soutěžící byli rozděleni do pěti skupin po čtyřech hráčích. Po hodině maximálního soustředění a pevných nervů se do finále „probojovala“ Helena Brezinová a Lada Lážová. Z chlapců do finále postoupil Radim Varhaníček, Robin Šigut a Mário Kotlár. Za bouřlivého potlesku se celkovým vítězem ve hře „Člověče, nezlob se“ stal Radim Varhaníček.

Za snahu byli všichni soutěžící oceněni sladkostí a drobnou věcnou odměnou.

Mgr. Lucie Fabóvá
 

10. 3. 2017 - BESEDA POLICIE – CHOVÁNÍ OSOB ZA MIMOŘÁDNÝCH UDÁLOSTÍ

Navštívili jsme policejní stanici ve Frýdlantě nad Ostravicí, kde se uskutečnila beseda zaměřena na téma, jak se lidé mají chovat za mimořádných událostí. Beseda proběhla formou videoprojekce. Žáci shlédli názorné ukázky nebezpečných situací a dozvěděli se, jak se při nich zachovat.

Mgr. Lucie Fabóvá
 

3. 3. 2017 - VERNISÁŽ VÝTVARNÉ SOUTĚŽE ,,O POHÁR ČELADENSKÉ OVEČKY“

3. 3. 2017 se v ZŠ Čeladná uskutečnila slavnostní vernisáž, při které se předávaly ceny vítězům - autorům nejhezčích obrázků a výtvarných děl. Soutěže, která měla tento rok téma ,,Děvuchy a synci z Beskyd“, se zúčastnilo 15 škol z okresu Frýdek – Místek. V této soutěži naší školu reprezentovala žákyně Kateřina Crhová, která se svým obrázkem vyhrála II. místo a my ji tímto moc gratulujeme.

Mgr. Lucie Fabóvá
 

21. 3. 2017 - Klub pro rodiče a žáky

Z dřevěného výlisku zajíčka, naše zručné maminky společně s dětmi zapojily svou fantazii a vytvořily originální velikonoční dekoraci, kterou dozdobily přírodním materiálem.

Monika Fojtíková
 

ÚNOR 2017 – ODPOČÍVÁME V SOLNÉ JESKYNI VE FIT A RELAX CENTRU
                             HARCOVKA

Mgr. Lucie Fabóvá
 

17. 2. 2017 – NÁVŠTĚVA CHIRURGICKÉ A ÚRAZOVÉ AMBULANCE VE
                           FRÝDLANTĚ NAD OSTRAVICÍ

Již několik let naše škola spolupracuje s chirurgickou a úrazovou ambulancí ve Frýdlantě nad Ostravicí. V přízemních prostorách chodby, čekárny a ordinace frýdlantské polikliniky jsou vystaveny výtvarné práce naších žáků. Dnes jsme se vydali polikliniku navštívit. Hodné a usměvavé zdravotní sestřičky nám připravily poutavou, zajímavou, poučnou a názornou besedu. Někteří žáci si mohli vyzkoušet pozici pacienta a byli ošetřeni např. obvazovou technikou či dlahou. Všem se tato akce moc líbila.

Mgr. Lucie Fabóvá
 

13.2.2017 - KARNEVAL

Pondělní odpoledne bylo v naší škole rozveseleno karnevalem. Relaxační místnost ovládl maškarní rej úžasných masek. Po krátkém představení jednotlivých masek proběhly soutěže a hry o ceny. Letošní program karnevalu byl zpestřen vystoupení místního hudebníka Pavla Býmy, se kterým si žáci zazpívali z plných plic. Žáci byli velmi pochváleni a odměněni ne jen za účast, originalitu masek, ale také za pěknou výzdobu místnosti, připravení výborného ozvučení a výběrů taneční hudby. Všichni jsme si zábavné odpoledne velmi užili.

Mgr. Lucie Fabóvá
 

22. 12. 2016 VÁNOČNÍ BESÍDKA

V každé třídě naší školy proběhla malá vánoční besídka. Žáci si vyzkoušeli některé vánoční tradice (rozkrojili si jablko, pouštěli si lodičky a dostali kapří šupinku). Po celou dobu jsme ochutnávali spousty různých druhu cukroví, které jsme si donesli z domova. Také jsme vytvořili krásná vánoční přáníčka pro naše rodiny a pod stromečkem jsme každý z nás našli milý dáreček.

Mgr. Lucie Fabóvá
 

13. 12. 2016 - Klub pro rodiče a žáky

Naše zručné maminky opět s dětmi zapojily svou fantazii a cit pro detail. Z květináčů, stuhy, krajky a korálků vytvořily originální vánoční zvonečky, které dozdobily přírodním materiálem.

Monika Fojtíková
 

5. 12. 2016 - MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

Rok uběhl jako voda. Dne 5. 12. 2016 nás opět navštívil svatý Mikuláš se svou družinou veselých čertů a milých andělů. Po přednesu básničky nebo zpěvu písničky sv. Mikuláš neobdaroval děti jen balíčkem sladkých dobrot. Našli se i takoví žáci, kteří kromě sladkostí dostali i čertovské uhlíky. Tito žáci však slíbili, že se brzy polepší.

Mgr. Lucie Fabóvá
 

ZÁLOŽKA DO KNIHY SPOJUJE ŠKOLY: ČTU, ČTEŠ, ČTEME

V měsíci listopadu jsme se zapojili do projektu "Záložka do knihy spojuje školy: Čtu, čteš, čteme". Na výrobě záložek se podíleli všichni žáci naši školy. Žáci vytvořili záložky nejen pro nové slovenské kamarády, ale byli tvorbou natolik inspirování, že si někteří vyrobili další záložky doma a darovali je svým blízkým.
Celková atmosféra při výrobě záložek byla skvělá. Používaly se různé výtvarné techniky podle libosti žáků. Tvořivosti a fantazii se meze nekladly. Při práci jsme poslouchali relaxační hudbu a vyhledávali krásné citáty o knihách, které jsme vpisovali do záložek. Jednou z hlavních inspirací tvory byla snaha, aby záložky udělaly radost kamarádům z jiné školy.
Tento projekt se nám moc líbil. Nebyl jen o čtení, vztahu ke knihám či výtvarné činnosti, byl to způsob, kterým žáci a učitelé mohli navázat nové kamarádské či kolegiální vztahy. Mohli jsme nechat unést svou mysl inspirací a projevit vlastní kreativitu.

Mgr. Lucie Fabóvá
 

25. 11. 2016 - VÁNOČNÍ JARMARK

Ve vánočně vyzdobeném průchodu naší školy proběhl dne 25. 11. 2016 vánoční jarmark. Prodejní výstava originálních výrobků našich zručných žáků oslovila nejen rodiče, ale i širokou veřejnost. Děkujeme všem za návštěvu a jsme rádi, že jste alespoň chvíli mohli zapomenout na všední starosti a předvánoční shon.

Mgr. Lucie Fabóvá
 

18. 11. 2016 – BESEDA S POLICIÍ ČR

V rámci prevence sociálně patologických jevů pravidelně navštěvujeme místní policejní stanici, kde se účastníme různých výchovných a výukových besed. Tématem dnešní besedy byla DOPRAVNÍ VÝCHOVA. Žáci se dozvěděli o povinnostech, které musí dodržovat
v silničním provozu. Připomněli si povinné vybavení potřebné k jízdě na kole a pravidla pro chodce i cyklisty. Pro upevnění získaných informací byl žákům promítán film s názornými ukázkami chyb, které cyklisté a chodci v silničním provozu dělají. Úkolem žáků bylo chyby poznat a sdělit, jak se měli herci ve filmu správně zachovat. Beseda byla poučná a už se těšíme na další.

Mgr. Lucie Fabóvá
 

11. 11. 2016 - BESKYDSKÉ POHÁDKY A POVĚSTI

Dne 11. 11. 2016 nás navštívil lektor odborných kurzů a regionální historik Muzea Beskyd, Frýdek-Místek pan Mgr. Jaromír Polášek. Naši žáci se mohli zaposlouchat do poutavého vyprávění pana Poláška o poučných, veselých i strachu nahánějících pověstí a pohádek. Žákům se líbila pohádka O Raráškovi, pověsti např. O rychtáři z Místku, O kapli na Lysé hoře, nebo pověst O beskydských čarodějnicích. Také si žáci mohli prohlédnout kalendáře
z doby dávno minulé až po současnost. Výukový program se nám líbil a těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Lucie Fabóvá
 

8. 11. 2016 - Klub pro rodiče a žáky

Naše zručné maminky společně s dětmi opět zapojily svou fantazii. Z dřevěného polínka, vytvořily originální, dekorativní podzimní svícen, který dozdobily přírodním materiálem.

Monika Fojtíková

4. 11. 2016 – MALOVÁNÍ NA SKLO – TVORBA PŘÍVĚŠKU

Dne 4. 11. 2016 do naší školy opět zavítal pan Václav Kerl se svým netradičním malováním. Po praktické ukázce, si žáci vybrali skleněné přívěšky v podobě hlemýždě, motýlka, oválku či mořského koníka. Vybrané přívěšky vybarvili speciální barvou na sklo
a dozdobili s pomocí párátka. Žáci pracovali s chutí, zapojili svou fantazii a vzájemně si pomáhali. Většina žáků svými originálními přívěšky obdarují své blízké.

Mgr. Lucie Fabóvá
 

31. 10. 2016 – HALLOWEENSKÉ ODPOLEDNE

V pondělí 31. 10. 2016 proběhlo v naší škole Halloweenské odpoledne. Po obědě jsme se všichni přeměnili v nejrůznější strašidla a jiné neposedné příšerky. Žáci se seznámili,
se svátkem Halloween, s jeho tradicemi a historii. Povídali jsme si, proč, kde a jakou formou se slaví. Děti se naučily jednu z tradic a to halloweenskou koledu. Po úspěšném naučení koledy následovalo halloweenské disco a všechny strašidla se předvedla v plné taneční síle.

Mgr. Lucie Fabóvá
 

10. 10. – 14. 10. 2016 - POTRAVINOVÁ SBÍRKA

V měsíci říjnu se v naší škole ZŠ a MŠ Frýdlant nad Ostravicí, Náměstí 7, p.o. uskutečnila potravinová sbírka, která je pořádána v rámci akcí k Mezinárodnímu dni za vymýcení chudoby. Žáci společně s rodiči a učiteli naší školy přinesli plné tašky trvanlivých potravin (např. cukr, olej, luštěniny, konzervy všeho druhu, těstoviny, rýže, paštiky, čínské polévky, sirupy, čaje, cukrovinky pro děti, apod.). Vše bylo věnováno Středisku SOCIÁLNÍ ASISTENCE Frýdek-Místek, jehož posláním je podpora rodin s dětmi v dlouhodobé nepříznivé sociální situaci.

V rámci sbírky pro nás Středisko SOCIÁLNÍ ASISTENCE Frýdek-Místek uspořádalo besedu, ve které jsme se dozvěděli více podrobných informací, jak konkrétně rodinám pomáhá.

Během listopadu proběhlo celkové vyhodnocení. Naší škole se podařilo vybrat 93, 8 kg potravin.

Všem zúčastněným mnohokrát děkujeme za jejich aktivitu a zapojení se do této dobrovolné, avšak velice smysluplné pomoci.

Mgr. Lucie Fabóvá
 

11. 10. 2016 - Klub pro rodiče a žáky

I v novém školním roce se naše veselé a zručné maminky společně s dětmi zapojily do výtvarné tvorby. Jako vždy pracovaly s chutí a elánem, zapojily svou fantazii a nechyběly zajímavé nápady. Z drátků, květináče, barviček a přírodního materiálu vytvořily originální Andělku, pro štěstí.

Monika Fojtíková
 

30. 9. 2016 – FARMA ČELADNÁ

Dne 30. 9. 2016 jsme navštívili farmu v Čeladné. Cestou autobusem si každý sám vyzkoušel komunikaci s panem řidičem a zakoupení lístku.

V Čeladné jsme se pořádně zapotili při výstupu na "gajďák", ale velikou odměnou byl pro nás pohled na čerstvě narozené telátka, dovádějícího oslíka a spoustu okatých kraviček, které jsme si mohli pohladit.

Výlet na Čeladnou se nám líbil, i když zmrzlina ještě nebyla hotová a my jsme nemohli mlsat.

Mgr. Lucie Fabóvá

 

29. 9. 2016 – VESELÉ ODPOLEDNE S BMA

Stejně jako v minulém školním roce, tak i letos jsme navázali spolupráci s gymnáziem BESKYDY MOUTAIN AKADEMY. Studenti k nám zavítali a opět si pro nás připravili ne jen zábavné hry, ale také sladké překvapení, za které chceme moc poděkovat a těšíme se na další společné chvíle.

Mgr. Lucie Fabóvá

 

23. 9. 2016 – VÝLET NA ONDŘEJNÍK

V letošním roce jsme se rozhodli, že si vybudujeme výbornou kondičku a vyrazili jsme na Ondřejník. Z jeho vrcholku jsme spatřili úžasnou vyhlídku na celý Frýdlant nad Ostravicí. Výlet nás všechny trochu zmohl, ale nakonec jsme usoudili, že Ondřejník budeme navštěvovat častěji.

Mgr. Lucie Fabóvá

 

9. 9. 2016 – INDIÁNSKÝ DEN

Dne 9. 9. 2016 jsme se za indiánského pokřiku rozloučili s prázdninami. Přestrojení za indiány jsme se vydali na dobrodružnou výpravu za pokladem apačských kmenů. Plnili jsme strastiplné úkoly, které když jsme všechny absolvovali, v břečťanovém háji se nám zjevil zaslíbený poklad. Indiánský den jsme ukončili divokým indiánským muzicírováním. Tento veselý den plný zábavy se nám všem velice líbil a budeme se těšit na podobné akce.

Mgr. Lucie Fabóvá

 

7. 9. 2016 – SPORTOVNÍ DEN

Dne 7. 9. 2016 jsme se vypravili navštívit „ Ostravické peřeje“. Cestou kolem řeky Ostravice jsme pozorovali probouzející se přírodu po deštivém dni. Zdolali jsme křivolaký břeh, prudký svah a vysoký most. Lesní pěšinou jsme se dostali ke kaskádám „peřejí“, které jsme si mohli zblízka prohlédnout a vyfotografovat se. Po chutné svačince a krátkém odpočinku jsme se vydali na ostravické nádraží, odkud nás žlutý motoráček dovezl zpátky domů.

Mgr. Lucie Fabóvá