[ Zpět ]

ARCHIV AKCÍ

Škola na náměstí, ZŠ Frýdlant nad Ostravicí, Náměstí 7

Školní rok 2009/2010

 

24. 5. 2010 - okresní kolo v atletickém čtyřboji žáku základních škol praktických a speciálních

V pondělí  se  uskutečnilo   odložené    okresní  kolo  v   atletickém   čtyřboji   žáků  základních   škol  praktických
a speciálních. I když nám počasí moc nepřálo, podali všichni závodníci skvělé výkony, za které získali hodnotné ceny. Závodu se zúčastnili tříčlenná družstva chlapců a dívek ze
ZŠ, Frýdek – Místek, Hálkova 927, SŠ, ZŠ a MŠ logopedická, Frýdek-Místek, Pionýrů 767 a SŠ, ZŠ a MŠ, Třinec, Jablunkovská 241. Soutěžilo se v běhu na 60 m, hodu kriketovým míčkem, skoku dalekém a běhu na 1500 m (chlapci) a 800 m (dívky). Naše škola byla spoluorganizátorem tohoto čtyřboje.

Výsledková listina:
 

čtyřboj - děvčata
Umístění Příjmení a jméno  škola Výkon
1. Rácová Nikola F-M Hálková 1042 b.
2. Rakovská Anna Třinec 664 b.
3. Garbová Jitka F-M Pionýrů 622 b.

 

čtyřboj - chlapci
Umístění Příjmení a jméno  škola Výkon
1. Ondrášek Lukáš F-M Pionýrů 1223 b.
2. Červeňák Jiří F-M Hálková 1173 b.
3. Bongilaj Alan F-M Hálková 897 b.

 

Soutěž družstev - děvčata
Umístění škola počet b.
1. Třinec 1635 b.
2. F-M Hálková 1546 b.
3. F-M Pionýrů 1507 b.

 

Soutěž družstev - chlapci
Umístění škola počet b.
1. F-M Hálková 2794 b.
2. F-M Pionýrů 2227 b.
3. Třinec 2037 b.

 

 

Dívky  a  chlapci,  kteří  se  umístili  na  prvních  třech místech  postupují do  krajského kola, které  se  uskuteční
 26. 5. 2010 v Bruntále. Všem gratulujeme a držíme palce...

 

25. 3. 2010 - Velikonoce na Valašsku

Krásného slunečného dne jsme se vypravili do Rožnova pod Radhoštěm, navštívit Valašské muzeum v přírodě. Při procházce valašskou dědinou jsme obdivovali malebnou okolní přírodu, starobylé dřevěné chaloupky i právě narozená domácí zvířata. Také jsme nahlédli do chalup, kde tety a strýcové nabídli voňavé pečené jidáše a tepelně upravená hrachová zrna, tzv. pučálku. Dověděli jsme se něco o postní době, o přípravách na Velikonoce a tradicích svatého týdne. Pod dohledem zkušených výtvarnic jsme si vyzkoušeli různé výtvarné techniky malování kraslic a také pletení tatarů. Měli jsme možnost zhlédnout ukázku dětského lidového souboru – „Loučení se zimou aneb vynášení Morény“. Pestrý velikonoční program ve valašské dědině se vydařil a my jsme odjížděli domů plní dojmů s pocitem pěkně prožitého dne.

 

Březen 2010 - Tvorba keramického velikonočního zajíčka

Z plátu hlíny stočeného do válečku naše tvořivé dětičky vytvořily tělíčko, z kouličky hlíny vypracovaly hlavičku, kterou přišlikrovaly k vytvořenému tělíčku. Po vypálení a naglazování hotový výrobek dozdobily přírodním materiálem.

 

Únor 2010 - Spolupráce s asociací rodičů a přátel zdravotně postižených dětí

Dopoledne v keramické dílně
aneb tvorba keramických výrobků pro dům a zahradu

Milé a usměvavé maminky z klubu Míša byly seznámeny s keramickou hlínou, s keramickým nářadím a pomůckami a s glazováním výrobků. Vyzkoušely si základní techniky, například vymačkávání z hroudy, modelování z válečků a hliněných plátů. Při samotné tvorbě se některé zručné maminky nechaly inspirovat pestrým světem obrázků, jiné zapojily svou fantazii. Radost a nadšení provázelo tvorbu finálního keramického výrobku v podobě dekorativního ptáčka, kočky, ježka či hlemýždě.

 

3. – 4. února 2010 - Tvorba dekorativního kapsáře

Složením papírového kartonu naši malí umělci vytvořili kapsář, který pomocí lepidla
a tavicí pistolky dozdobili barevným papírem, korálky, lýkem, kokosovým vláknem a provázky. Někteří žáčci zapojili svou fantazii a výrobek dotvořili různými „uměleckými efekty“. Dekorativní kapsář na školní pomůcky oživí nejeden dětský pokojíček.

 

Přednáška v chirurgické a úrazové ambulanci ve Frýdlantě nad Ostravicí

Dne 15. 1. 2010 jsme navštívili chirurgickou a úrazovou ambulanci MUDr. Z. Závěšického. Milé a usměvavé zdravotní sestřičky nás ochotně seznámily s ordinací, operačním sálem a sádrovnou. Prohlédli jsme si chirurgické nástroje, kostru člověka a někteří z nás poprvé viděli rentgenové snímky. Mohli jsme si vyslechnout  zajímavou       a poučnou přednášku o ochraně před nebezpečnými úrazy.

 Zdravotní sestřičky také názorně předvedly na dvou dobrovolnících obvázání a zafixování horní končetiny.

Zajímavá a poučná přednáška byla zakončena společným fotem a přislíbením další spolupráce v podobě estetické úpravy čekárny a ordinace výtvarnými pracemi našich malých umělců.

Vánoční svícen

Děti si společně s rodiči vyrobili tradiční vánoční svícen.